Eveniment ”Obiective de dezvoltare durabilă – ODD16” #Agenda21

  • Colegiul Tehnologic ”Viaceslav Harnaj”

Cu ocazia Săptămânii europene a obiectivului de dezvoltare durabilă nr. 16 – Pace, Justiție și Instituții eficiente din România, Colegiul Tehnologic ”Viaceslav Harnaj” a organizat un eveniment care a reunit circa 70 de elevi, profesori și reprezentanți ai autorităților centrale, locale și ai Inspectoratului Școlar al Municipiului București. Dintre aceștia amintim: domnul Adrian Giurgiu – deputat în Parlamentul României și membru al Comisiei pentru mediu şi echilibru ecologic din Camera Deputaților, domnul Cătălin Rizea Popp – consilier în cadrul Consiliului Local Sector 1, doamna prof. ing. Felicia Stroe – directorul unității de învățământ, doamna Valentina Capotǎ – inspector școlar și doamna Daniela Stănculescu – reprezentant al Primăriei Municipiul București și coordonatorul național al proiectului Walk the Global Walk.

INFO EVENIMENT :

  • Number of Participants:70
  • Locatie:Colegiul Tehnologic ”Viaceslav Harnaj”