Titan Machinery România , operatorul economic care ne-a susținut, încă de la început

Titan Machinery România , operatorul economic care ne-a susținut, încă de la început, în demersul nostru de a școlariza elevi în calificarea Mecanic agricol, Sistem Dual, a donat Colegiului nostru un tractor Case Farmall 75a, cu dublă comandă, pentru a fi utilizat în scop didactic.
Cheile utilajului au fost înmânate doamnei director Daniela Crișan, în cadrul târgului Agriplanta-Romagrotec, ediția 2022, de către domnul Ministru al Agriculturii și Dezvoltării Rulale, și domnul director de marketing al Titan Machinery, Razvan Tomescu.
Tractorul va fi de folos atât elevilor școlii profesionale, calificarea Mecanic agricol, cât și celor de la liceu, cursuri de zi, domeniul Agricultură, elevi care beneficiază de cursurile Școlii de conducere auto și tractor, în ultimul an de studii.
Mulțumim pentru sprijin și încredere Titan Machinery și Asociației Producătorilor și Importatorilor de Mașini Agricole – APIMAR, reprezentată de domnul Mihai Ivașcu.

INFO EVENIMENT :